Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych realizuje działanie z zakresu kontroli społecznej w ramach projektu „Różni, ale równi - kobiety i mężczyźni w życiu lokalnym” współfinansowanego ze środków Budżetu Województwa Dolnośląskiego. Monitoring dotyczy wiedzy, wdrażania i stosowania polityki równościowej przez samorządy lokalne na przykładzie wybranych urzędów miast z regionu Dolnego Śląska.
W ramach realizowanych działań monitorujących chcemy przenalizować 4 wybrane JST i 4 wybrane organizacje pozarządowe pod kątem stosowania zasad polityki równościowej w zarządzania i funkcjonowaniu, jako pracodawcy i instytucji działającej w obszarze obywatelskim i społecznym.
Monitoring jest głównie realizowany poprzez wnioseki o udostępnienie informacji publicznej oraz analizę danych zastanych i niereaktywnych takich jak treści stron internetowych wybranych instytucji i organizacji.
Działanie z zakresu kontroli społecznej stanowi uzupełnienie realizowanego badania w ramach tego samego projektu. Oba działania mają na celu poprawę sytuacji w kontekście znajomości i wdrażania rozwiązań sprzyjających większej równości pracowniczek i pracowników sektora publicznego i pozarządowego z regionu Dolnego Śląska.
Monitoring jest realizowany zgodnie z Kartą zasad monitorujących działalność administracji publicznej przygotowaną w 2001 roku przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych.
Działania monitorujące jest uzupełnieniem i wynika z działań statutowych DFOP.
Informacji na temat monitoringu udzielają:
Małgorzata Barrek
malgosia.barrek@dfopwww.hb.pl
Jakub Walburg
jakub.walburg@dfopwww.hb.pl
Projekt „Różni, ale równi – kobiety i mężczyźni w życiu lokalnym – kampania informacyjno-edukacyjna na rzecz równości płci w miejscu pracy w administracji i sektorze pozarządowym w regionie Dolnego Śląska ” jest realizowany przy wsparciu Finansowym Budżetu Województwa Dolnośląskiego
|
|