Projekcja filmu "Maska Twardziela" - Zgorzelec, kino PoZa NoVa

Kryzys męskości  a rola mediów w kształtowaniu wizerunku kobiet i mężczyzn? Krytyczna analiza współczesnych przekazów medialnych na temat ról społecznych kobiet i mężczyzn. Zapraszamy na film!

Współcześnie wiele się mówi na temat kryzysu męskości i roli mężczyzn w życiu prywatnym i w sferze zawodowej. Coraz częściej słychać głosy  na temat roli i znaczenia mediów w kreowaniu wizerunku zarówno kobiet jak i mężczyzn, który bywa opresyjny i krzywdzący dla obu płci. Okazją by przyjrzeć się problemowi i podzielić się swoimi obserwacjami, będzie spotkanie edukacyjne „Rola mediów w kształtowaniu wizerunku kobiet i mężczyzn w kulturze i społeczeństwie”. Połączone będzie ono z projekcją filmu „Maska Twardziela” i  odbędzie się w Kinie PoZa Nova, w Miejskim Dom Kultury, przy ul. Parkowa 4 w  Zgorzelcu. Seans zaczyna się o godz. 18:00 i jest bezpłatny.

Film będzie wstępem do dyskusji, na którą zaproszone zostaną osoby związane z mediami, środowiskiem pozarządowym i akademickim, które zajmują się tą problematyką. Zapraszamy na projekcję filmu Maska Twardziela, w którym w ciekawy sposób został przedstawiony mechanizm tworzenia tożsamości i roli społecznej związanej ze współczesnym pojmowaniem męskości i roli mężczyzn w życiu prywatnym i społecznym. 

Materiał filmowy do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy porusza również  trudne, ale bardzo istotne zagadnienie przemocy obecnej we współczesnych mediach i kulturze popularnej. Jest to bardzo istotne w kontekście kształtowania przekazu medialnego, który dotyczy wizerunku kobiet i mężczyzn. Spotkanie ma charakter otwarty i zapraszamy wszystkich zainteresowanych, ale w szczególności przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych zajmujących się edukacją i działaniami dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli/lki oraz osoby zatrudnione w administracji publicznej.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie chęci udziału w spotkaniu i w darmowej projekcji do 11 października na adres mailowy: inkubatorngo.zgorzelec@gmail.com lub malgosia.barrek@dfopwww.hb.pl, telefonicznie pod nr telefonu: 71 793 23 24 lub 75 641 21 42.

Partnerem przy organizacji wydarzenia jest:

Stowarzyszenie Interclub Femina ze Zgorzelca

Spotkanie jest organizowane w ramach projektu „Różni, ale równi – kobiety i mężczyźni w życiu lokalnym” przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych.

Kontakt:

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych
www.dfopwww.hb.pl
tel. 71 793 23 24

Lokalny Inkubator NGO w Zgorzelcu
inkubatorngo.zgorzelec@gmail.com
Stowarzyszenie Interclub Femina
tel. 75 641 21 42

Projekt „Różni, ale równi – kobiety i mężczyźni w życiu lokalnym – kampania informacyjno-edukacyjna na rzecz równości płci w miejscu pracy w administracji i sektorze pozarządowym w regionie Dolnego Śląska ” jest realizowany przy wsparciu Finansowym Budżetu Województwa Dolnośląskiego

 

<<< powrót
Kalendarz wydarzeń
Pokaż wydarzenia z:
Newsletter
Wyszukiwarka
tworzenie stron internetowych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
www.dfop.pl