Zorganizuj spotkanie o prawie w swojej miejscowości! Sieć Obywatelska Watchdog Polska zaprasza

Sieć Obywatelska Watchdog Polska przeprowadzi 30 spotkań lokalnych dotyczących prawa. Każde spotkanie potrwa około dwóch godzin. Odbędzie się w godzinach dostosowanych do potrzeb zapraszanej grupy odbiorców i odbiorczyń. Proszę o przekazanie poniższych informacji zainteresowanym osobom. Pełna informacja znajduje się pod tym linkiem - www.siecobywatelska.pl.

Jeśli działasz w organizacji pozarządowej, samodzielnie, w szkole, w bibliotece czy sołectwie i chcesz więcej dowiedzieć się na temat korzystania z prawa, zaproś nas. Wspólnie ustalimy, w jaki sposób zaprosić kolejne osoby z twojej miejscowości!

Chcemy pomóc Ci korzystać z prawa w Twojej działalności i w życiu osobistym, ponieważ:

  1. prawo jest dla ludzi,
  2. warto je znać, bo ta wiedza w wielu sytuacjach pomaga,
  3. warto szukać wiedzy i argumentów w orzecznictwie.

Kto będzie prowadzić spotkania?

Eksperci i ekspertki Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, którzy opowiedzą o tym, gdzie szukać informacji o prawie, w jakich sprawach możesz je wykorzystać i jak sprawdzać w Internecie dostępne źródła, w tym System Analizy Orzeczeń Sądowych, który pomaga szybciej i łatwiej dotrzeć do wyroków.

Czego od Ciebie oczekujemy?

Jeśli jesteś zainteresowana/y zorganizowaniem spotkania w swojej w miejscowości, wypełnij formularz. Oczekujemy Twojej pomocy w zorganizowaniu spotkania na miejscu, tzn. polecenia odpowiedniej – bezpłatnej – sali, zaproszenia innych osób, promocji. Być może w przyszłości będziemy dalej współpracować, jeśli zarazimy Cię chęcią samodzielnego dociekania tego, jak zorganizowane jest życie  w Twoim najbliższym otoczeniu.

Jak się umówimy?

Po wypełnieniu formularza – na który czekamy do 11 kwietnia – skontaktujemy się z Tobą i zaczniemy ustalać szczegóły spotkania: dobierzemy miejsce, ustalimy sposób promocji i osobę, która przyjedzie do Twojej miejscowości.

A co jeśli zgłoszeń będzie więcej niż 30?

Wyboru zgłoszeń dokona Kinga Kulik – koordynatorka oraz Szymon Osowski i Katarzyna Batko-Tołuć, członkowie zarządu. Jako że spotkania mają charakter pilotażowy, kryteria będą dotyczyły różnorodności grupy, potencjału dotarcia do mieszkańców i mieszkanek Twojej miejscowości (wieś, miasto, region Polski).

Kontakt: Kinga Kulik kulik.kinga@siecobywatelska.pl.

<<< powrót
Kalendarz wydarzeń
Pokaż wydarzenia z:
Newsletter
Wyszukiwarka
tworzenie stron internetowych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
www.dfop.pl