Centrum Edukacji Międzykulturowej Biuro Regionalne Wrocław zaprasza na spotkanie BONA ESPERO – NADZIEJA NA LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ

Centrum Edukacji Międzykulturowej Biuro Regionalne Wrocław 

serdecznie zaprasza na spotkanie

BONA ESPERO – NADZIEJA NA LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ, 

czwartek, g.15.00, 04.09.2014,

KLUB MUZYKI I LITERATURY, Wrocław, Plac T. Kościuszki 10.

Spotkanie jest niepowtarzalną okazją poznania niezwykłych ludzi, którzy całe swoje życie poświęcili na urzeczywistnianie humanitarnych idei, 

zarażając nimi trwale wielu ludzi na całym świecie i osiągając spektakularne sukcesy.

Możemy się od nich wiele nauczyć!

Gośćmi spotkania są:

Ursula i Giuseppe Grattapaglia Niemka i Włoch z Brazylii, esperantyści uhonorowani Medalem Tolerancji (2013; ceremonia odbyła się w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Brasilii ). Stworzyli niezwykłą esperancką instytucję dobroczynną „Bona Espero”, w której w ciągu swojej 40-letniej bezinteresownej działalności wychowali około 600 dzieci skazanych na analfabetyzm. W 2000 r. doszło do symbolicznego spotkania Ursuli i Giuseppe Grattapaglia z dr. Ludwikiem Zaleskim-Zamenhofem oraz Romanem Dobrzyńskim. 

Roman Dobrzyński, dziennikarz-podróżnik, poliglota, esperantysta; autor licznych książek, kilkuset reportaży i filmów dokumentalnych, w tym w tym książki i filmu o „Bona Espero” oraz monodramu „Ursula” o niezwykłych wojennych losach Pani Ursuli Grattapaglia.

Ludwik K. Zaleski-Zamenhof, inżynier-konstruktor (obecnie mieszkający w Paryżu), esperantysta, wnuk twórcy międzynarodowego języka esperanto, pomysłodawca i inicjator „Medalu Tolerancji”. Wśród uhonorowanych Medalem Tolerancji są też: Jan Paweł II (1999), prof. Władysław  Bartoszewski (2006), Jurek Owsiak (2009) oraz Fundacja Pogranicze z Sejn (2013).

Spotkanie poprowadzi:

Małgorzata J. Komarnicka, dyrektor Centrum Edukacji Międzykulturowej Biuro Regionalne Wrocław, interlingwistka, filozofka, rotarianka, esperantystka; autorka wielu artykułów w czasopismach esperanckich (w tym w „Juna Amiko”).

Załącznik:

<<< powrót
Kalendarz wydarzeń
Pokaż wydarzenia z:
Newsletter
Wyszukiwarka
tworzenie stron internetowych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
www.dfop.pl