Stowarzyszenie Złota Cooltura zaprasza na Festyn Rodzinny „Rodzina POMAGA Rodzinie” [Złotoryja, 27 września 2014]

Stowarzyszenie „Złota Cooltura” zaprasza Wszystkich mieszkańców naszego miasta na Festyn Rodzinny „Rodzina POMAGA Rodzinie”, który odbędzie się 27 września 2014r. w Złotoryi. Festyn ten zainicjuje zbiórkę pieniędzy niezbędnych do dalszego leczenia naszego kolegi Tomasza Gajzlera.

Tomasz Gajzler ma 40 lat, 4 letnią córeczkę i kochającą żonę w 9 miesiącu ciąży, wydawałoby się, że wszystko dopiero przed nimi. Niestety z dnia na dzień Tomek przestał chodzić z powodu bólu pleców, trafił do szpitala. Okazało się, że ma złamany kręgosłup ale nie to było najgorsze. Dalsze badania wykazały najgorszą z możliwych diagnoz-szpiczak mnogi. W ciągu jednej chwili świat się zawalił.

Szpiczak mnogi jest nowotworem złośliwym, hematologicznym, który dotyka około 750 tys. osób na całym świecie. Aktualnie liczba pacjentów w naszym kraju szacowana jest na około 10 tys. osób. Do niedawna była to choroba śmiertelna, w okresie ostatnich dziesięciu lat średnia długość życia pacjentów ze szpiczakiem mnogim znacznie się wydłużyła, między innymi dzięki wprowadzeniu nowych leków oraz terapii z wykorzystaniem autoprzeszczepiania szpiku kostnego. Niektóre z leków, które mogą przedłużyć życie chorych (revlimid) nie są refundowane przez NFZ przy pierwszej terapii, zastosowanie tego leku na początku wiąże się z koniecznością zastosowania skomplikowanych procedur medycznych, miesięczna kuracja tym lekiem kosztuje około 20 tysięcy zł. Obecnie Tomek przeszedł trzy cykle chemioterapii, ma szansę na przeszczep szpiku kostnego, wszystko jednak zależy od tego jak jego organizm odpowie na daną terapię. Po przeszczepie Tomaszowi nadal będzie niezbędna pomoc i rehabilitacja. Prowadzenie pacjenta z tym schorzeniem wymaga indywidualnego podejścia, wiedzy oraz dużego doświadczenia ze strony zespołu leczącego.

Tomek wraz z żoną Agnieszką założyli i prowadzą w Złotoryi Przedszkole Misia Uszatka:

Serce jakie włożyli w stworzenie przyjaznego pełnego ciepła miejsca dla dzieci, oraz indywidualne podejście do każdego bez wyjątku dziecka, są tożsame z misją Stowarzyszenia „Złota Cooltura”. 

Dlatego POMAGAMY i BĘDZIEMY POMAGAĆ !!!

Podczas festynu „Rodzina POMAGA Rodzinie” odbędzie się szereg animacji, gier i zabaw z nagrodami, oraz występów artystycznych. Postanowiliśmy zaprosić przyjaciół „Złotej Cooltury” do współtworzenia tego wydarzenia, a także inne Organizacje Pozarządowe z terenu dolnego śląska.

Finałem naszej akcji będzie koncert który odbędzie się 18 października b.r. w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji podczas którego odbędzie się licytacja podarowanych przedmiotów i dzieł sztuki. (wkrótce zostanie utworzone na facebooku wydarzenie informujące o koncercie !) 

APELUJEMY do Wszystkich o przyłączenie się do naszej akcji poprzez aktywne uczestnictwo w festynie oraz koncercie. Każdy może zgłosić się do nas i stać się współorganizatorem, wolontariuszem lub darczyńcą !!!

RAZEM ZROBIMY WIĘCEJ !!!

Więcej informacji: Festyn Rodzina Pomaga Rodzinie

<<< powrót
Kalendarz wydarzeń
Pokaż wydarzenia z:
Newsletter
Wyszukiwarka
tworzenie stron internetowych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
www.dfop.pl