III sektor zmienia rynek pracy

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych, który odbywa się w dniach 14–15 września 2014 roku w Warszawie na terenie Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie ono miało miejsce w siedzibie KIG przy ul. Trębackiej 4 w Warszawie, czyli ok. 600 metrów od gmachu Auditorium Maximum UW, w niedzielę 14 września o godzinie 14:30. Organizatorem spotkania jest Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, która realizuje projekt w partnerstwie z Fundacją Aktywizacja i Fundacją Imago.

Do uruchomienia projektu skłoniły nas doświadczenia związane ze śledzeniem i zgłaszaniem uwag do projektu Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (nasz list otwarty w tej sprawie można przeczytać tutaj). Przekonaliśmy się, że NGO pomagające każdego roku dziesiątkom tysięcy bezrobotnych to potężne zgrupowanie organizacji. Jednak choć stanowią blisko 1/10 wszystkich podmiotów III sektora (i 5% agencji zatrudnienia), to brak im właściwej reprezentacji, narzędzi komunikacji oraz uzgadniania wspólnego stanowiska, a także środowiskowych ekspertów oraz aktywistów, którzy broniliby jego interesów. Wiemy, że nie jesteśmy w tym przekonaniu odosobnieni i nie tylko my chcemy, aby nasz głos – instytucji aktywnych na rynku pracy – był respektowany w ramach tworzenia i realizowania polityki zatrudnienia. Nie wystarczy jednak chcieć. Trzeba działać.

Na spotkanie zapraszamy przede wszystkim organizacje pozarządowe zajmujące się aktywizacją zawodową i rynkiem pracy (ze szczególnym wskazaniem na podmioty działające w województwach mazowieckim i śląskim), a także wszystkich zainteresowanych tematem budowy reprezentacji branżowych III sektora.

Więcej na http://rynekpracy.org/wiadomosc/1001432.html

ZAPROSZENIE

 

<<< powrót
Kalendarz wydarzeń
Pokaż wydarzenia z:
Newsletter
Wyszukiwarka
tworzenie stron internetowych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
www.dfop.pl