Konsultacje projektu nowej wersji Szczegółowego Opisu Priorytetów do 25 października 2011 r.

Szanowni Państwo,

trwają konsultacje propozycji zmian do Szczegółowego Opisu Priorytetów Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Zmiany zakładają m.in. wprowadzenie obowiązkowo wkładu własnego dla finansowania projektów miękkich – w większości realizowanych przez organizacje pozarządowe.

Wkład własny może być wymagany w przypadku projektów realizowanych przez beneficjentów w komponencie centralnym jak i regionalnym, przy czym jego wysokość nie będzie wynosić więcej niż 15% wartości wkładu publicznego – taki zapis Szczegółowego Opisu Priorytetów został w nowych propozycjach rozszerzony i obejmie wszystkie priorytety.

Przypominamy Państwu o możliwości przesłania uwag do Szczegółowego Opisu Priorytetów odnoszące się do propozycji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Uwagi  należy przesłać na adres: e-mail: maria.mika@dfopwww.hb.pl w terminie do 25 października 2011 r. Dokument ze wszystkimi proponowanymi zmianami znajdziecie Państwo na stronie Europejskiego Funduszu Społecznego: http://www.efs.gov.pl/Wiadomosci/Documents/SzOP_pazdziernik_2011.pdf

W załączeniu przesyłam Państwu stanowisko DFOP, które rozesłane zostało do decydentów m.in. parlamentarzystów dotyczące propozycji wprowadzenia obowiązkowo wkładu własnego dla organizacji pozarządowych.

Załącznik:

 

<<< powrót
Kalendarz wydarzeń
Pokaż wydarzenia z:
Newsletter
Wyszukiwarka
tworzenie stron internetowych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
www.dfop.pl