Europejski Rok Wolontariatu na Dolnym Śląsku

 

W imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Telewizji Polskiej oddział Wrocław, Stowarzyszenia „Nowa Rodzina” oraz Stowarzyszenia Semper Avanti pragniemy zaprosić do udziału w konferencji „Europejski Rok Wolontariatu na Dolnym Śląsku”, która odbędzie się w dniu 27 maja br. w Sali Sejmiku Wojewódzkiego, przy ulicy przy Placu Powstańców Warszawy 1, budynek Urzędu Wojewódzkiego (I piętro).

Konferencja ta jest wydarzeniem otwierającym rok wolontariatu na Dolnym Śląsku w związku z jego obchodami w Unii Europejskiej. Ma na celu spotkać działaczy, przedstawicieli organizacji pozarządowych, pracowników socjalnych, nauczycieli, wolontariuszy, młodzież i wszystkich tych, którzy na Dolnym Śląsku związani są
z wolontariatem, by się poznać, wymienić doświadczeniami, pomysłami oraz zaplanować działania związane z obchodami Roku na Dolnym Śląsku. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w regionie, które ma za zadanie wynieść kwestię wolontariatu z poziomu lokalnego na regionalny i zintegrować działaczy tego obszaru.

Konferencja została objęta patronatem Senatora RP Jarosława Dudy – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Krajowego Koordynatora Europejskiego Roku Wolontariatu, Pana Jerzego Pokoja – Przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz Pana Aleksandra Marka Skorupy – Wojewody Dolnośląskiego.

Wydarzenie jest elementem projektu flagowego Unii Europejskiej realizowanego z okazji obchodów Europejskiego Roku Wolontariatu 2011. Projekt realizowany jest w partnerstwie przez Stowarzyszenia „Nowa Rodzina” i Semper Avanti, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Telewizję Polską, oddział Wrocław.

Więcej informacji na temat konferencji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.semperavanti.org.

 

<<< powrót
Kalendarz wydarzeń
Pokaż wydarzenia z:
Newsletter
Wyszukiwarka
tworzenie stron internetowych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
www.dfop.pl