Serdecznie zapraszamy przedstawicieli samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych z województwa Dolnośląskiego na dwudniowe szkolenie „Aktywne narzędzia i techniki konsultacji”, które odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia 2014r. w Jeleniej Górze. Celem szkolenie jest wzmocnienie uczestników konsultacji i zwiększenie wiedzy i kompetencji społecznych z zakresu wykorzystywania aktywnych narzędzi konsultacji.

więcej >>>

Stowarzyszenie Aktywność Kobiet we współpracy z partnerami przygotowało cykl szkoleń dla wszystkich kobiet chcących skutecznie uczestniczyć w życiu polityczno-społecznym. Spotkania przygotowują do startu w tegorocznych wyborach samorządowych.

więcej >>>

Konsultacje społecznie to sposób uzyskiwania opinii, stanowisk, propozycji itp. od instytucji i osób, których w pewien sposób dotkną, bezpośrednio lub pośrednio, skutki proponowanych przez administrację działań. Jak się do nich odpowiednio przygotować i dlaczego są one takie ważne? Dowiecie się Państwo na dwudniowym szkoleniu dot. aktywnych narzędzi konsultacji. 

więcej >>>

Stowarzyszenie Euro – Concret, Gmina Wrocław – Centrum Integracji Społecznej oraz Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych mają zaszczyt zaprosić przedstawicieli Państwa organizacji na konferencję „Standardy pracy w organizacjach pozarządowych”, promującą działania realizowane w ramach projektu „Standaryzacja działalności wrocławskiego sektora pozarządowego”.

więcej >>>

Rozpoczyna się czwarta edycja programu „Wokół Nas”, inicjatywy Providenta, która stanowi odpowiedź na bieżące potrzeby lokalnych społeczności i przeciwdziała problemowi wykluczenia społecznego i finansowego. W tym roku organizatorzy skoncentrują siły i środki wokół projektów realizujących potrzeby rodzin w ich lokalnym środowisku. Provident chce udowodnić, że nawet najdrobniejsze zmiany mogą poprawić równowagę życia rodzinnego.

więcej >>>

Twoja organizacja chce działać lub już działa w obszarze kontroli obywatelskiej? Planujecie realizację działań strażniczych? Macie pomysł, ale nie wiecie jak go zrealizować? Te warsztaty są dla Was! Warsztaty poświęcone będą planowaniu i realizacji projektów z obszaru kontroli obywatelskiej.

więcej >>>

W niedzielę 25. maja 2014 r. wrocławska Pergola i Wrocławskie Centrum Kongresowe Hali Stulecia już po raz trzeci staną się miejscem spotkania dolnośląskich organizacji pozarządowych, podmiotów ekonomii społecznej, przedstawicieli instytucji publicznych oraz firm zaangażowanych społecznie.

więcej >>>

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych wspólnie z Fundacją "Merkury" zaprasza do udziału w dwudniowym warsztacie tematycznym pn. "Marketing internetowy w praktyce", który odbędzie się w dniach 27-28 marca 2014r. w Wałbrzychu.

więcej >>>

Reprezentujesz organizację pozarządową, nie prowadzącą działalności gospodarczej? Chcesz zgłębić wiedzę związaną z prawnymi aspektami funkcjonowania twojej organizacji? Zapraszamy więc serdecznie  do udziału w bezpłatnym dwudniowym szkoleniu pn. "Prawnie sprawna organizacja".

więcej >>>

Trudno dziś wyobrazić sobie funkcjonowanie samorządu terytorialnego bez zaangażowania aktywnych obywateli. Konieczne są zatem działania zwiększające świadomość i wiedzę Dolnoślązaków oraz sukcesywne zwiększanie poziomu ich uczestnictwa w życiu społecznym. Dostrzegając to Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych oraz Władze Województwa Dolnośląskiego realizują projekt pn.: „Dolnośląska platforma dialogu i konsultacji społecznych”, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, którego celem jest prowadzenie szkoleń dotyczących aktywnych narzędzi i technik konsultacji społecznych. 

więcej >>>

Weź udziału w Programie Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Dla wielu osób, które wzięły udział w dotychczasowych dziewięciu edycjach, Program stał się początkiem nowej drogi: wystartowali w wyborach i zostali wójtami, burmistrzami, rozwinęli swoją organizację, która obecnie działa z wielkim powodzeniem, zrealizowali wymarzony projekt. W trakcie Programu dostali narzędzia do tego, żeby jeszcze skuteczniej wywierać wpływ i zmieniać rzeczywistość, a po jego zakończeniu dołączyli do aktywnej sieci ponad 460 absolwentów.

więcej >>>

Miło nam poinformować, iż Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych we współpracy ze Stowarzyszeniem Tratwa otrzymały dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na prowadzenie Dolnośląskiej Sieci Doradztwa Pozarządowego. 

więcej >>>

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

Kalendarz wydarzeń
Pokaż wydarzenia z:
Newsletter
Wyszukiwarka
tworzenie stron internetowych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
www.dfop.pl